Wokalista Tomasz Lipnicki Tworczosc

Tomasz Lipnicki - Głosy inspiracji

Premiera płyty Tomasza Lipnickiego Nie zatrzymasz mnie

28 sierpnia Lipnicki miał premierę nowej płyty "Nie zatrzymasz mnie", którą poprowadził Radosław Trynkiewicz z programu telewizyjnego "Folk Music Night". Na płycie znalazło się 11 utworów, w których Lipnicki wystąpił na żywo w Studiu 5 Radiostacji Koszalin, z pełnym zespołem. Album ukazał się na CD i w sklepach cyfrowych.

Koncert Tomasza Lipnickiego w Warszawie

W następnym tygodniu Tomasz Lipnicki wystąpił z koncertem w Warszawie w Studiu Narodowego Radia. Wydarzenie to było transmitowane na żywo 9 lutego na stronie internetowej Polskiego Radia. Witold Luterman, dyrektor Studia, przedstawił Lipnickiego i koncert, a Doda Borys-Szczepanik, prowadząca koncert, przedstawiła sam koncert.

Koncert rozpoczął się od prezentacji pierwszego singla z płyty - "Wielkanocny błąd", następnie drugiego - "Nie da się uciec" i trzeciego - "Piosenka do dokinania skrzypiec". Podczas samego koncertu wykonano 24 utwory, dając słuchaczom przedsmak wszystkiego, co płyta ma do zaoferowania.

Będzie ciężko nowy singiel Tomasza Lipnickiego

26 marca 2019 roku Tomasz Lipnicki wydał piąty singiel z płyty "Nie zatrzymasz mnee". Piosenka nosi tytuł "Będzie Ciężko", a jej autorami są Wojciech Pawełek i Michał Szczepanik. Teledysk, wyreżyserowany przez Bogdana Lisa, to krótki film, który pokazuje Lipnickiego i jego zespół występujących w małym studiu. W skład zespołu wchodzą Tomasz Lipnicki na wokalu, gitarze i wokalu, Bartek Dworski na basie, Tomasz Gwizdał na perkusji i Maciej Łuczykowski na keyboardzie.

Piosenka opowiada o tym, że mimo wszystkich problemów na świecie, wciąż potrafimy się zjednoczyć i pracować nad wspólnym celem. Lipnicki śpiewa, że wszyscy jesteśmy "tutaj", co oznacza, że wszyscy jesteśmy pod jednym dachem, pracując razem.

Tomasz Lipnicki na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

W ostatni dzień lutego Tomasz Lipnicki wystąpił na wyprzedanym koncercie na Festiwalu Polskiej Muzyki Filmowej w Krakowie. Wydarzenie to zostało zarejestrowane, a Lipnicki nakręcił teledysk do utworu "Witaj", który znalazł się na liście utworów albumu "Nie zatrzymasz mnie". Lipnicki wystąpił na scenie w Forum Kraków, które mieści około 18 tysięcy osób, i grał przez dwie godziny. "Witaj" było jedną z piosenek, które wykonał, obok nowego singla z własnej płyty "Będzie ciężko".

Komentuj