Tworczosc zespolu DEZERTER

Muzyka zespołu Dezerter - analiza i interpretacja

Koncerty Dezertera - czego można się spodziewać?

Najważniejszym aspektem każdego koncertu Dezertera jest szalona, nieodparta energia sceniczna zespołu. Członkowie Dezertera są niezwykle szczęśliwi, że są na scenie, a ich sceniczny entuzjazm jest zaraźliwy.

Zespół wykonuje garść swoich najpopularniejszych utworów, ale prawie zawsze decyduje się na granie piosenek z albumów, które nigdy wcześniej nie zostały wydane. Nigdy nie wiadomo, co można zobaczyć lub usłyszeć. Zespół znany jest z wykonywania w całości utworów z dwóch pierwszych albumów. Są to utwory "Jaka Skoczna Krajówka", "Disaster" i "Skoczna Zabawa".

Teledyski Dezertera - co w nich takiego wyjątkowego?

Jednym z głównych atutów zespołu jest jego unikalne podejście do kręcenia i dystrybucji teledysków. Przez prawie trzy dekady zespół wydawał teledyski do większości swoich albumów.

Te teledyski mają jednak kilka cech, które odróżniają je od innych: - Po pierwsze, nie są to typowe teledyski promocyjne. Są tworzone z myślą o tym, by były równie ekscytujące do oglądania na żywo, jak i do słuchania. W związku z tym często charakteryzują się choreografią, szybkim tempem i są kręcone na planie zdjęciowym z niespecyficznym tłem. - Po drugie, nie chodzi w nich tylko o zespół.

Większość z nich przedstawia miasto Kielce i okolice, czyli miejsce, w którym zespół powstał i w którym przebywał przez większość swojej kariery. - Po trzecie, często są to krótkie filmy, niektóre z nich mają zaledwie kilka minut.

Jaka jest muzyka Dezertera?

Muzykę zespołu często opisuje się jako surową i dziką, z dużą ilością energii i entuzjazmu. Członkowie zespołu wymyślili termin "punk rockowy hałas", aby opisać ich brzmienie. Jest to widoczne we wczesnych latach działalności zespołu, kiedy łączył on punk rock z elementami popularnej wówczas nowej fali i muzyki industrialnej, tworząc własne, niepowtarzalne brzmienie. Jednak z biegiem lat brzmienie zespołu znacznie się rozwinęło, a na kilku albumach znalazły się łagodniejsze utwory, ukazujące artystyczne możliwości zespołu.

Punk rockowe założenia zespołu Dezerter

Jako zespół, który istnieje od wczesnych lat 80-tych, nic dziwnego, że wielu ludzi zakłada, że Dezerter to typowy polski zespół trash metalowy. Duża część wczesnej popularności zespołu wzięła się właśnie z tego nieporozumienia. W rzeczywistości zespół zawsze był pionierem w muzyce punk rockowej.

Dezerter jest jednym z niewielu zespołów punkrockowych, którym udało się pozostać wiernym ideologii punk rocka przez całą swoją karierę. Świadczy o tym fakt, że zespół nigdy nie zmienił swojego składu. Od powstania zespołu w 1982 r. każdy z jego członków był w pewnym momencie obecny w składzie.

Twórczość zespołu Dezerter - przegląd albumów

Wiele albumów zespołu jest też niezwykle trudno dostępnych. Większość sklepów muzycznych nie ma w swojej ofercie albumów Dezertera, zwłaszcza tych mniej znanych. Nawet wiele z oficjalnych wydawnictw zespołu jest niedostępnych w sprzedaży. To sprawia, że znalezienie albumu Dezertera jest jeszcze bardziej ekscytujące, ponieważ masz niemal gwarancję, że jesteś jedyną osobą, której się to uda.
Punk rock zespołu Dezerter - charakterystyka

  • Karkołomne tempo i dzikie wybryki na scenie.
  • Nieokiełznany entuzjazm i szalona energia na scenie.
  • Konsekwentna jakość i pomysłowość w pisaniu piosenek.
  • Większość piosenek została napisana przez ich własnych członków.
  • Długa lista teledysków.
  • Łączą szybką muzykę punk z wpływami ska/reggae.
  • Pionierska siła w szybkiej muzyce punk.
  • Bezkompromisowo szczere teksty i komentarze.
  • Głęboki wpływ przeszłości punk rocka.

Komentuj